Nasze obozy językowe.

Prowadzimy lekcje nauki języków obcych. Można przyjechać do nas na zagraniczne obozy językowe które cieszą się ogromną popularnością. Takie obozy językowe są najczęściej prowadzone w wakacje, ale też i przez cały rok, wtedy głównie odwiedzają nas osoby starsze, które nie muszą chodzić do szkoły, lub są na emeryturze.

Obozy językowe to okazja na naukę języka

obozy językoweTakie kursy językowe za granicą czyli obozy językowe, to dobra okazja, by szybko nauczyć się języka, i mówić płynnie. Prowadzimy różne obozy, które trwają nieraz miesiąc, nieraz dwa tygodnie. Można je sobie przedłużać, żeby więcej z nich się nauczyć. Ostatnio przyjechało do nas pewne małżeństwo z długim stażem. Stwierdzili, że chcą niebawem wyjechać na wakacje, i muszą nauczyć się języka, żeby jakoś się porozumieć na obczyźnie. Byli bardzo mili i chętni do pracy. Codziennie rano wstawali, i przed zajęciami powtarzali wszystkie słówka. Widać było, że na prawdę zależy im na tym, żeby się nauczyć. Niektórzy przyjeżdżają z przymusu, na przykład są to dzieci zapisane przez rodziców. Wtedy ich wydajność jest mniejsza, bo nie zależy im na tym, żeby coś z tego wynieść. Traktują takie obozy jak zabawę, i możliwość wyszalenia się za granicą. Staramy się dotrzeć również i do nich. Pokazać, jak przez zabawę można się czegoś nauczyć.

Nie zawsze się to udaje, jednak i tak wrócą ze sporym bagażem doświadczeń. Nie ma opcji, że ktoś po takim kursie zupełnie nic zapamięta. Zawsze coś zostaje w głowie, chociaż podstawowe zwroty i słownictwo. Jak się cały czas słucha lekcji w innym języku, to zawsze coś się utrwali.