Najlepszy grill gazowy

 

Już niedużo czasu pozostało do rozpoczęcia sezonu grillowego w tym roku. Zazwyczaj Polacy zaczynają smażyć kiełbaski na początku maja, podczas długiego weekendu, a kończą późną jesienią. Najbardziej lubianą przez nas potrawą z grilla są kiełbaski, ale przygotowujemy również różne rodzaje mięsa.

Wybór najlepszego grilla gazowego

grill gazowy broil kingZanim jednak rozpoczniemy grillowanie sprawdźmy stan naszego grilla z zeszłego roku. Jeżeli stwierdzimy, że do niczego się już nie nadaje, to czas zakupić nowego. Jednak wybór odpowiedniego, dopasowanego do naszych potrzeb grilla to nie łatwe zadanie. Jeżeli chodzi o grille gazowe, to mogą być one podłączone do instalacji gazowej, lub może być on zasilany gazem z butli. Wybierając ten ostatni musimy pamiętać o tym, że należy regularnie uzupełniać butlę. Grille gazowe bardzo szybko się rozgrzewają, a to skraca czas oczekiwania w porównaniu, z grillem tradycyjnym czyli na węgiel. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na to, czy w razie awarii zapalarki możemy odpalić go inny sposób, na przykład zapałką czy zapalniczką. Sam ostatnio postanowiłem zakupić nowego grilla, ponieważ ten stary już się zużył. Wybrałem grill gazowy. Jestem z niego bardzo zadowolony. Powierzchnia rusztu jest o wiele większa niż w moim poprzednim grillu i jest on dwupoziomowy, dzięki temu mogę odłożyć gotowe już potrawy, aby nie straciły odpowiedniej temperatury. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, ponieważ nie muszę już podgrzewać drugi raz tych samych potraw, dla osób które się spóźniły.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, zastanówmy się jak często i dla ilu osób będziemy przygotowywać jedzenie. Jest to bardzo ważne przy wyborze wielkości rusztu. Jeżeli kupimy za mały, część z naszych gości będzie musiała czekać, aż przygotujemy odpowiednią ilość jedzenia dla wszystkich.