Najlepsze miejsce na ścianę lakierniczą

Niedługo buduję nową halę produkcyjną, nic wielkiego. Jakieś 300 m2 powierzchni użytkowej i dwudziestu pracowników. Zależy mi na tym, żeby dobrze tą halę wyposażyć i żeby to wszystko działało jak najbardziej sprawnie i bezawaryjnie.

Potrzebna będzie doskonała ściana lakiernicza

ściana lakierniczaMam już kilka takich hal i z doświadczenia wiem, że jak się od razu nie zadba o takie rzeczy, to potem nakład finansowy jest kilka razy większy żeby naprawić szkody albo ulepszyć coś co było zrobione niedokładnie. Takie rzeczy jak maszyny produkcyjne, taśmy, stelaże i inne tego typu rzeczy już mam, ale martwi mnie to, że nie znam się kompletnie na sprzęcie wentylacyjno-klimatyzacyjnym, a wspólnik który zawsze zajmował się takimi sprawami odszedł na swoje, więc nie jest już zbyt chętny do pomocy. Głównie chodzi mi o to, że nie znam sklepów, które taki sprzęt zapewniają. Internet podaje różne źródła, ale wiadomo, że różnie to bywa. Poza tym, zależałoby mi na dystrybutorze, który zapewnił by mi kompleksową obsługę, łącznie z montażem, doradztwem i opieką gwarancyjną. Największe zapotrzebowanie będzie na sprzęt wyposażony w filtry kieszeniowe. Gdzieś obiło mi się o uszy, że sprawdzają się całkiem dobrze. No i jeżeli chodzi o te filtry, to oczywiście mata filtracyjna musi być jak najlepszej jakości. Poza tym chciałbym też korzystać ze sprzętu wyposażonego w filtry kasetowe zbudowane z aktywnego węgla, który podobno będzie najlepszy dla wykorzystania w hali o tej specyfikacji. Zakupię również szafy sterownicze gdzie będzie jakaś dobra mata filtracyjna, ale to już w późniejszym terminie. Na samym początku potrzebna mi będzie doskonała ściana lakiernicza i to niejedna i w sumie to będzie dla mnie priorytetem, dlatego tutaj nie będę żałował ani nakładów finansowych, ani czasu na znalezienie dobrego sklepu z tym sprzętem.

Mam nadzieję, że nie zawiedzie mnie filtr kartonowy w który ściana jest podobno najczęściej wyposażona. Także jeżeli znajdzie się ktoś, kto zna się w temacie i wie, gdzie znajdę te rzeczy, będę wdzięczny za pomoc. Nie zależy mi na tym, żeby wszystko dostać w jednym miejscu. Bardziej liczy się jakość.