Najlepsze materace dla dzieci

 

Zaraz po wyborze idealnego łóżeczka dla naszej pociechy, zaczynamy zastanawiać się nad odpowiednim materacykiem. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż łatwo zagubić się w gąszczu dostępnych produktów. Rady ekspertów wykluczają się wzajemnie, a mnogość dostępnych opcji wcale nie ułatwia tego zadania.

Najbezpieczniejsze materace dla dzieci

najlepszy materac dla dziecka 160x80Niemowlak w pierwszym okresie swojego życia wcale nie potrzebuje miękkiego materaca. Może być on wręcz niebezpieczny, tak samo jak zbyt miękka poduszka. Jedna strona materaca powinna być płaska i na tyle twarda, aby główka malca w żaden sposób się w niego nie zapadała. Najlepszy materac dla dziecka 160×80 to taki, który ma wypełnienie które nie uczuli maluszka, ale z drugiej strony nie będzie całkowicie sztuczne. Optymalnym rozwiązaniem są materace z wypełnieniem kokosowym, gdyż bardzo rzadko uczulają dziecko, mają optymalną twardość oraz są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Przy zakupie materaca warto zapytać również o nakładkę na materac, którą wkładamy tuż pod prześcieradło. Zapobiega ona zawilgoceniu i nadmiernemu zabrudzeniu materaca, przez co znacznie przedłuża jego żywotność. Można ją łatwo wyprać, przez co posłanie dziecka zawsze pozostaje czyste i świeże. Co do pościeli, najlepiej zdecydowanie sprawdzi się bawełniana, która pozwoli skórze maluszka oddychać. Tak wyposażone łóżeczko z pewnością przyczyni się do znacznej poprawy jakości snu maluszka, który i tak jest często przerywany w początkowym okresie życia.

Przy wyborze materacyka do łóżeczka dziecka, warto wybrać taki, który posiada atesty świadczące o bezpieczeństwie użytkowania oraz materiałów, z których został wykonany. To gwarancja spokojnego snu malca, który będzie czuł  się pewnie w miejscu, gdzie żaden ruch nie powoduje dyskomfortu i żaden zbędny element nie przeszkadza w oddychaniu.