Najlepsze materace dla dzieci

Najlepsze materace dla dzieci

 

Zaraz po wyborze idealnego łóżeczka dla naszej pociechy, zaczynamy zastanawiać się nad odpowiednim materacykiem. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż łatwo zagubić się w gąszczu dostępnych produktów. Rady ekspertów wykluczają się wzajemnie, a mnogość dostępnych opcji wcale nie ułatwia tego zadania.

Najbezpieczniejsze materace dla dzieci

najlepszy materac dla dziecka 160x80Niemowlak w pierwszym okresie swojego życia wcale nie potrzebuje miękkiego materaca. Może być on wręcz niebezpieczny, tak samo jak zbyt miękka poduszka. Jedna strona materaca powinna być płaska i na tyle twarda, aby główka malca w żaden sposób się w niego nie zapadała. Najlepszy materac dla dziecka 160×80 to taki, który ma wypełnienie które nie uczuli maluszka, ale z drugiej strony nie będzie całkowicie sztuczne. Optymalnym rozwiązaniem są materace z wypełnieniem kokosowym, gdyż bardzo rzadko uczulają dziecko, mają optymalną twardość oraz są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Przy zakupie materaca warto zapytać również o nakładkę na materac, którą wkładamy tuż pod prześcieradło. Zapobiega ona zawilgoceniu i nadmiernemu zabrudzeniu materaca, przez co znacznie przedłuża jego żywotność. Można ją łatwo wyprać, przez co posłanie dziecka zawsze pozostaje czyste i świeże. Co do pościeli, najlepiej zdecydowanie sprawdzi się bawełniana, która pozwoli skórze maluszka oddychać. Tak wyposażone łóżeczko z pewnością przyczyni się do znacznej poprawy jakości snu maluszka, który i tak jest często przerywany w początkowym okresie życia.

Przy wyborze materacyka do łóżeczka dziecka, warto wybrać taki, który posiada atesty świadczące o bezpieczeństwie użytkowania oraz materiałów, z których został wykonany. To gwarancja spokojnego snu malca, który będzie czuł  się pewnie w miejscu, gdzie żaden ruch nie powoduje dyskomfortu i żaden zbędny element nie przeszkadza w oddychaniu.

 

Close Menu