Mało znane zastosowanie torfu

Obecnie torf jest bardzo popularny jeżeli chodzi o udane ogrodnictwo. Zawiera wiele cennych minerałów i wspomaga prawidłowy wzrost roślin. Dzięki temu nasze uprawy są zdrowe, a ich wzrost przebiega bez większych zakłóceń. Jednak warto znać inne zastosowanie torfu, które sprawdza się podczas hodowli ślimaka jadalnego.

Wykorzystanie torfu w hodowli ślimaków

torf ogrodniczy kwaśnyCzęsto to właśnie oni zamawiają tak zwaną glebę ogrodową w hurtowych ilościach. Otóż miękkość, właściwości i zapach torfu bardzo służą ślimakom. Przede wszystkim stosuje się go do rozmnażania tych zwierząt w sezonie zimowym. Otóż torf nakłada się w specjalne doniczki i układa na stołach reprodukcyjnych. Po wybudzeniu ślimaki przystępują do rozmnażania. Torf ogrodniczy kwaśny zapewni im najlepsze warunki do rozrodu. Miękkość ziemi sprawia, że ślimak może bez problemu złożyć jaja. W dodatku jego zapach pobudza zmysły ślimaków. Dlatego hodowcy stosują właśnie to rozwiązanie. Oprócz oczywiście reprodukcji torf stosuje się przy wylęgu małych ślimaczków. Ponownie jest on nakładany na specjalne pojemniki. Na nim układane są specjalne kokony, które są małymi jajeczkami. Dzięki temu stwarza się idealne warunki do wylęgu. Potem, gdy małe ślimaki wyjdą na świat są bardzo delikatne. Przebywanie w torfie sprawia, że nic im się nie dzieje, a muszle pozostają nienaruszone. Dzięki temu cały proces reprodukcji oraz wylęgu ślimaków przebiega pomyślnie. Wszystko dzięki wspaniałym właściwością torfu, który w tej branży jest wykorzystywany na hurtową skalę.

Hodowcy ślimaków jadalnych często korzystają z takich materiałów, ponieważ są one pochodzenia naturalnego i pomagają w prawidłowym rozwoju zwierząt. Po wykorzystaniu torfu może on znaleźć się na polach czy na naszych warzywnikach. Nie trzeba go utylizować.