Kiedy potrzebujemy konsultacji psychologicznej?

 

Każdy z nas miał kiedyś dołek psychiczny. Mieliśmy poczucie, że nic nam w życiu nie wychodzi, byliśmy przygnębieni, smutni, przybici, nie mieliśmy apetytu, nic nas nie cieszyło. Jeżeli taki stan jest krótkotrwały, to nie ma problemu, bo każdy z nas raz na jakiś czas ma po prostu słabszy, gorszy dzień czy tydzień. Gorzej, kiedy ten stan trwa miesiąc, dwa, a może i nawet rok. Wtedy musimy zacząć się niepokoić.

Jak zachęcić bliską osobę do wizyty u psychologa?

konsultacja psychologiczna w KrakowieJeżeli obserwujemy taki problem u siebie i potrafimy się sami przed sobą do tego przyznać, to jesteśmy w bardzo nielicznej grupie, która najlepiej rokuje i istnieje szansa, że jedna wizyta u psychologa czy psychiatry pomoże rozwiązać nasz problem. Gorzej, jeżeli tego typu objawy widzimy u bliskiej nam osoby, a ona sama nie zdaje sobie sprawy z problemu i nie chce mu w żaden sposób przeciwdziałać. Ważne wtedy jest to, by stanąć na wysokości zadania i okazać naszemu bliskiemu maksymalnie możliwe wsparcie. Sami nie jesteśmy psychologami czy psychiatrami, dlatego warto w tym zakresie skorzystać z pomocy specjalisty. Co ważne, konsultacja psychologiczna w Krakowie nie zajmie nam wiele czasu, a możemy dzięki temu znaleźć strategię działania. Poznamy elementy, na które musimy zwrócić szczególną uwagę w walce z chorobą bliskiej nam osoby. Jeszcze lepiej, jeżeli uda nam się namówić osobę w depresji czy nerwicy na wizytę u psychologa czy psychiatry. Wtedy proces leczenia może się okazać dużo szybszy i znacznie skuteczniejszy.

Nie warto opierać się przed wizytą u psychologa czy psychiatry. Należy tylko wybrać odpowiedniego specjalistę, a na pewno pomoże nam on w walce z chorobą, taką jak depresja czy nerwica, a także z innymi schorzeniami o podłożu psychicznym. Kierując się wyżej wymienionymi zasadami na pewno trafisz na właściwego człowieka.