Kafelki czy tapety kuchenne – jakie rozwiązanie do kuchni wybrać

Rozwiązanie jakie zastosujemy do zabezpieczenia ścian w kuchni musi być trwałe i odporne, by dobrze sprawdzać się w kuchennych warunkach. Obecnie najczęściej stosuje się płytki, niemniej warto zdawać sobie sprawę z tego że mamy inne możliwość w tym także i tapety kuchenne.

Czy wykończenie kuchni tapetami kuchennymi to dobry pomysł?

modne tapety kuchenne zmywalneStandardowo w Polsce stosuje się w kuchni do wykończenie ściany płytki, które kładzie się jeśli nie w całym pomieszczeniu to  przy najmniej przy blacie kuchennym i tam gdzie znajduje się zlew oraz kuchenka. Czyli tam, gdzie ściana jest narażona na działanie wysokiej temperatury, wilgoci oraz licznych zabrudzeń. Płytki mają tę zaletę ze są dość trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. niemniej pewnym ich minusem jest fakt, ze prawidłowe położenie płytek nie jest łatwe, a na skutek błędów mogą pod wpływem wilgoci zacząć odchodzić. Minusem jest także stosunkowo wysoki koszt wykonania, co coraz częściej zmusza ludzi do poszukiwania innych rozwiązań. Wbrew powszechnej opinii całkiem ciekawą opcją mogą być tapety kuchenne. Obecnie na rynku są dostępne modne tapety kuchenne zmywalne, które oznaczają się zarówno wysoką trwałością jaki ciekawym wyglądem, co umożliwia stworzenie bardzo ciekawej i oryginalnej aranżacji. Dodatkowo fakt, ze są to tapety zmywalne, czyli takie które można czyścić, sprawia, że utrzymanie ich w czystości ie stanowi większego problemu. Zaletą tego rozwiązania jest także łatwiejszy montaż i krótszy jego czas jak i niższy koszt, co dla wielu osób może mieć duże znaczenie.

Zarówno kafelki jak i tapety mają swoje zastosowanie w kuchni i posiadają swoje wady i zalety. Z tego powodu nie da się jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie jest lepsze, niemniej warto zaznaczyć, że tapety to na pewno ciekawa alternatywa, którą warto choćby rozważyć.