Jakie trawy ozdobne do ogrodu?

Wyjątkową ozdobą ogrodu są trawy ozdobne. Coraz częściej możemy więc spotkać ogrody, w których posadzono nawet kilka gatunków tych roślin. Do jednej z najczęściej sadzonych w ogrodach traw ozdobnych należy miskant chiński. Wśród wielu odmian tej trawy na uwagę zasługuje odmiana „Zebrinus”.Charakterystyczną cechą tej odmiany są pokrywające liście paski kojarzące się z pasami pokrywającymi ciało zebry – stąd nazwa odmiany.

Ogród z trawą ozdobną

kostka brukowaMiskant chiński należy do wysokich odmian traw. Można go wykorzystać jako roślinę na żywopłoty, doskonale wygląda posadzony w grupach z innymi gatunkami traw, ale także w nasadzeniach pojedynczych. Miskanty najlepiej rosną posadzone w słonecznym miejscu ogrodu. Przed nadejściem niskich temperatur warto związać jej liście. Miskant ma zastosowanie nie tylko w ogrodzie, ta trawa nadaje się także do tworzenia suchych kompozycji. Inną wartą polecenia trawą ozdobną jest drżączka. To trawa dorastająca do niewielkich rozmiarów, osiąga ona maksymalnie wielkość 35 cm.
Podobnie do miskanta drżączka preferuje w ogrodzie miejsca słoneczne, ale radzi sobie także w miejscach mniej nasłonecznionych. Wymaga stanowiska przepuszczalnego i zasobnego w składniki odżywcze. W okresach długotrwałej suszy należy ją podlewać. Nadaje się do nasadzeń w grupach z innymi gatunkami traw. Rośliny dobieramy w taki sposób, aby kontrastowały z niebiesko-zielonym ubarwieniem liści drżączki. Równie niską trawą jest hakonechloa, trawa ta osiąga maksymalnie wielkość 30 cm. Można ją wykorzystać jako roślinę obwódkową. Nie jest wymagająca jeśli chodzi o stanowisko w ogrodzie. Możemy ją posadzić zarówno w pełnym słońcu, jak również w półcieniu.
Hakonechloa dobrze rośnie w miejscach wilgotnych, stąd też może być używana do nasadzeń wokół oczek wodnych. Posadzoną nad oczkiem wodnym możemy łączyć z babusem. Na wiosnę trawa wymaga usunięcia zeszłorocznych liści. I na koniec kilka słów o konwalniku – niskiej trawie dorastającej do 20 cm. Roślina najlepiej prezentuje się posadzona w słonecznym miejscu ogrodu.

Są to trawy ozdobne, które należy podziwiać i oglądać dlatego warto między nimi poprowadzić ścieżki. Popularnością cieszą się ścieżki z kostki brukowej. Aby znaleźć firmę która zbuduje i zadba o nasz ogród pod Toruniem, wystarczy w internecie wpisać: układanie kostki brukowej Toruń. Znajdziemy wtedy między innymi firmę Top Garden, która specjalizuje się w pracach ogrodowych i jest warta polecenia.