Jaki szampon na łuszczycę

 

Choroby skóry dotykają coraz więcej osób. Zła dieta, antybiotykoterapia, liczne alergie, zaburzenia trawienia, nieodpowiednie kosmetyki. Na każdym kroku czyhają na nas zagrożenia, które mogą powodować niewygodną przypadłość. Najczęstszym problemem, z jakim boryka się cała masa ludzi jest łuszczyca. Co więc zrobić, kiedy już nas dopadnie?

Czym myć łuszczycową skórę głowy?

sprawdzony szampon na łuszczycę skóry głowyWstydliwy problem, jakim jest łuszczyca, spędza sen z powiek wielu ludziom. Przyczyn jej wystąpienia jest wiele. Od złych nawyków żywieniowych, połączonych z zaburzoną florą bakteryjną jelit po przebytej antybiotykoterapii, do zagrożeń zawodowych. Wysoce przetworzona żywność, jakiej najwięcej można spotkać w każdym sklepie, niestety okazuje się częstym katalizatorem wszelkiego rodzaju alergii. Alergia na pewne substancje objawia się wykwitem na skórze rąk, nóg, głowy, okolic intymnych. Często jest określana mianem łuszczycy. Kiedy skóra głowy pokrywa się nieładną łuską i zaczyna odchodzić płatami, najważniejszą i pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić to zmienić kosmetyki do pielęgnacji włosów. Sprawdzony szampon na łuszczycę skóry głowy to taki, który nie zawiera silnych detergentów, najpopularniejszych alergenów, barwników, konserwantów i sztucznych zapachów. Świetnym wyborem będą kosmetyki oparte na bazie oleju konopnego i wyciągu z lukrecji. Schorzenia skóry głowy dobrze leczy dziegieć brzozowy. Inaczej maź brzozowa. Jest to gęsta, smolista substancja o bardzo wyrazistym zapachu. Dziegieć brzozowy w postaci roztworu z olejem lub w kosmetykach można otrzymać w sklepach zielarskich.

Zmiany skórne, zwłaszcza suchość, łuszczenie, wypryski i swędzenie, często świadczą o błędach w żywieniu czy pielęgnacji. To pierwszy dzwonek, by przeanalizować swój tryb życia i nie dopuścić do rozwinięcia się choroby. Specjalistyczne kosmetyki do mycia i smarowania na naturalnych wyciągach są najlepszym wyborem, by przywrócić skórze zdrowy wygląd.