Jaki materiał wybrać do ocieplania poddasza, wełnę czy piankę?

Budowa domu to bardzo kosztowna inwestycja dlatego powinniśmy zastanowić się jaki materiał powinniśmy wybrać do jego termo- oraz hydroizolacji. Jest to ważne, ponieważ każdy materiał ma inne parametry i w sposób lepszy lub gorszy zabezpiecza budynek.

Pianka poliuretanowa – szybki sposób izolacji poddasza

ocieplanie poddaszy pianką - cena usługiStawiając dom wyróżniamy kilka etapów, w tym ocieplanie poddasza. I tutaj również musimy wybrać odpowiedni materiał do jego izolacji tak jak w przypadku fundamentów. Zazwyczaj większość z nas decyduje się na wełnę mineralną bądź skalną, ponieważ te materiały znamy. Jednak od niedawna na rynku dostępny jest nowy materiał, którym możemy ocieplać nie tylko poddasze, ale również cały budynek a w tym fundamenty. Jest to pianka poliuretanowa, która ma o wiele lepsze parametry niż wełna czy styropian. Piankę nakłada się natryskowo dzięki czemu izolację można wykonać w kilka godzin co znacznie przyspiesza ukończenie budowy oraz wykończenie domu. W przypadku wełny zajmuje to trochę więcej czasu bo zazwyczaj kilka a w przypadku dużego domu kilkanaście dni. Poza tym powstają mostki termiczne, przez które ciepło wydostaje się z naszego budynku. Decydując się na izolacje natryskowe problem tan znika, ponieważ pianka tworzy jednolitą warstwę. Jej objętość wzrasta wypełniając wszelkie szczeliny oraz szpary. Sama ostatnio chciałam ocieplić swoje poddasze i tak jak w przypadku fundamentów zdecydowałam się na piankę. Interesował mnie jednak koszt tej inwestycji, dlatego wpisałam w wyszukiwarkę: ocieplanie poddaszy pianką – cena usługi. Okazało się, że ceny są różne w zależności od powierzchni.

Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru. Pianka poliuretanowa to doskonały materiał izolacyjny, dzięki któremu mój dom nie przegrzewa się latem ani nie traci ciepła zimą. Nie jest też ciężka więc nie obciąża zbytnio konstrukcji budynku.