Jak wybierać preparaty do nakładania powłok ceramicznych

Wszystkie prace, które wykonuje się samodzielnie w związku z posiadanym przez nas samochodem potrafią być naprawdę trudne. Musimy być gotowi na wiele wyrzeczeń oraz spędzenie co najmniej kilku godzin na to, by znaleźć w internecie wszystkie potrzebne informacje.

Materiały do powłok ceramicznych mocno się między sobą różnią

powłoka ceramiczna na lakier łódzkiePrzede wszystkim warto jest zadbać o to, by mieć narzędzia i materiały do naszych zadań. Pamiętam dobrze jak to wyglądało, gdy postanowiłem samodzielnie nałożyć sobie powłokę ceramiczną na lakier. Miałem prawdziwy dylemat – niektóre preparaty były oznaczone jako warsztatowe, podczas gdy inne były podpisane, że są do domowego użytku. Prawda jest taka, że niewiele się między sobą różniły. Wróciłem do domu i zacząłem szukać informacji o preparatach potrzebnych do nakładania powłok ceramicznych. Szybko znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie – ogromna większość tego rodzaju preparatów musi być nakładana przez profesjonalistów. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, będzie można zetrzeć powłokę ceramiczną tylko i wyłącznie za pomocą papieru ściernego. Jedynie te oznaczone jako dla amatorów i do użytku domowego dawały się zetrzeć znacznie łatwiej. Ostatecznie postanowiłem się w to nie bawić – gdy w grę wchodziła powłoka ceramiczna na lakier Łódzkie województwo miało naprawdę ogromny wybór firm i zakładów, które świetnie wykonywały swoje zadania. Oczywiście nie jest tak, że nie dało się tego zrobić samemu – po prostu stwierdziłem, że skoro koszt nie jest duży, to wolę nie ryzykować.

Zakład zrobił to tak, że mucha nie siada. Samochód wyglądał jak o pięć lat młodszy, zaś lakier faktycznie był o niebo wytrzymalszy. Nieraz wcześniej zdarzało mi się uderzyć siatką z zakupami w okolice bagażnika, i zostawały tam rysy. Gdy zdarzyło mi się to ostatnio, nie został nawet ślad.