Jak utrzymać ładny wygląd zamszu?
  • Post author:
  • Post category:Moda

Jeśli kiedykolwiek miało się zamszową kurtkę lub nawet buty, prawdopodobnie wie się, jak trudne jest ich czyszczenie i utrzymywanie w dobrym stanie. Zamszowe ubrania ciężko jest wyczyścić, dlatego tak ważne jest, aby dbać o ich wygląd cały czas, nawet gdy się ich nie nosi. Oto kilka porad, które pomogą w zachowaniu zamszu w idealnym stanie.

Jak dbać o ramoneski z zamszu?

ramoneska zamszowaNajlepszym sposobem na utrzymanie zamszowej odzieży i butów w czystości jest nie dopuszczenie do ich nadmiernego zabrudzenia, ale często łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Oto kilka wskazówek, jak pomóc chronić zamszową odzież. Używanie impregnatu. Produkty ochronne do zamszowych ubrań można kupić w sklepach i w większości salonów obuwniczych. Działają jako bariera przed brudem i plamami z wody. Najlepiej zastosować impregnat, gdy po raz pierwszy przyniesie się zamszowe buty lub kurtki do domu i ponownie po każdym czyszczeniu. Pamiętać jednak należy, że chociaż produkty te zmniejszają gromadzenie się brudu, nie zapobiegają całkowicie powstawaniu zabrudzeń. Ramoneska zamszowa zawsze musi znajdować się w suchym otoczeniu. Zawsze trzeba sprawdzić prognozę pogody przed wyjściem z domu w zamszowej kurtce czy butach, a jeśli jest zapowiadany deszcz, wybrać inny rodzaj okrycia. Zamsz i deszcz nie współgrają ze sobą, więc gdy pogoda jest zła, lepiej zostawić zamszową kurtkę w domu. W okresach, kiedy zamszowa kurtka nie jest noszona, należy przechowywać ją w odpowiedni sposób. Nie należy umieszczać ich w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak strychy, piwnice czy garaże. W przypadku wybierania się w podróż, nie należy transportować zamszowych ubrać w plastikowych torbach lub innych formach nieprzepuszczających powietrza. Zamiast tego można użyć bawełnianej torby na ramię lub nawet starej poszewki na poduszkę.

Zamsz jest materiałem znacznie bardziej miękkim i wrażliwym niż zwykła skóra. Nie tylko może zabrudzić się szybciej i łatwiej, ale także jest znacznie trudniejszy do czyszczenia. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak dbać o swoje ubrania z zamszu, jeśli chce się, aby mogły służyć długo.