Jak skutecznie wyciszyć pomieszczenie

 

Dzisiaj, muszę podzielić się pewnym bardzo skutecznym sposobem, który z pewnością zadowoli wszystkich tych, co cenią ciszę i spokój – w swoich pomieszczeniach. Są to różnego rodzaju materiały, które oprócz fenomenalnych właściwości wyciszających, mogą również służyć, jako bardzo estetyczny element dekoracyjny.

Skuteczne i estetyczne materiały wyciszające

maty dźwiękochłonneWszystko zaczęło się od mojego samochodu, który choć nie był stary, to jednak jazda nim po autostradzie przez dłuższy czas, nie należała do przyjemnych. Wszystko to przez dość spory hałas, powstający podczas przekroczenia pewnej prędkości. Nie chciałem wymieniać samochodu, ale postanowiłem coś z tym zrobić. Idealnym rozwiązaniem okazały się maty dźwiękochłonne, które po dokładnym pokryciu podłóg, oraz wszystkich zakamarków sprawiły, że mój samochód stał się miejscem wyjątkowego komfortu podczas jazdy. Gdy później sprzedawałem mój samochód, pierwszy klient, który go oglądał i zarazem kupił, był zachwycony ciszą, jaka panowała podczas próbnej jazdy. Można nawet założyć, że był to główny argument, dzięki któremu go kupił. Wykorzystanie mat nie skończyło się tylko na samochodzie. Okazało się, że idealnie sprawdzają się do wygłuszenia ścian, łączących z sąsiadami. Często, w naszym segmencie słyszeliśmy rozmowy i kroki po schodach naszych sąsiadów, a po zamontowaniu specjalistycznych mat, czuliśmy się jak w domku jednorodzinnym, na jakimś odludziu.

Warto tutaj wspomnieć również o możliwościach wykorzystania tych mat, jako elementu dekoracyjnego. Służą do tego specjalnie skonstruowane maty, które z jednej strony posiadają warstwę izolacyjną w postaci pianki lub gumy, a z drugiej warstwę ozdobną. Materiały tego typu dostępne są również w postaci różnokolorowych płyt, które można dowolnie układać na ścianie, tworząc ciekawe i oryginalne dekoracje ścienne.