Jak skutecznie podeprzeć taras?

 

Najbardziej popularnym rodzajem tarasów, są tarasy wentylowane. Popularność tego rodzaju tarasów wzięła się z ich funkcjonalności i łatwości budowy. Dzięki wolnej przestrzeni znajdującej się pod płytą tarasową możemy ukryć tam przewody sieci uzbrojenia terenu, mając do nich bardzo łatwy dostęp, co się bardzo przydaje w przypadku pojawienia się jakiejś awarii.

Trwała podpora tarasu

trwałe podstawki pod płyty tarasoweJak już wcześniej wspomniałem, pod całą płytą tarasową znajduje się wolna powierzchnia, a płyta podparta jest tylko w kilku miejscach. Do podparcia możemy użyć filarów murowanych z pustaków, ale jest to dość kosztowne i czasochłonne, dużo lepiej sprawdzą się trwałe podstawki pod płyty tarasowe. Wykonane są one z bardzo trwałego i wytrzymałego materiału, co daje nam pewność, że będą one w stanie utrzymać całą konstrukcję przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Zastosowany w nich rodzaj regulacji umożliwia dopasowanie wszystkich z podstawek do jednej wysokości nawet na bardzo nierównym podłożu. Podstawki możemy ustawiać bezpośrednio na podłożu lub wcześniej utwardzić powierzchnię, na której ma być taras przy pomocy betonu, lub kamieni. Regulacja w podstawkach pozwala na jej wydłużenie lub skrócenie nawet o kilkanaście centymetrów. Podstawki rozstawia się na krańcach całej konstrukcji i przez środek płyty tak, aby była ona równomiernie podparta. Takie standardowe rozstawienie podstawek odbywa się co około siedemdziesiąt centymetrów.

Podparcie całej konstrukcji na podstawkach zamiast filarów jest po pierwsze dużo łatwiejsze, a po drugie tańsze, ponieważ zakup jednej podstawki to zaledwie kilkanaście złotych. Zakupu możemy dokonać w stacjonarnych sklepach budowlanych lub internetowych o tematyce budowlanej. Montaż podstawek jest bardzo prosty, odbywa się on przy pomocy specjalnych wkrętów dołączonych do zestawu.