Innowacyjne urządzenie do ozonowania

Jeszcze do niedawna, odkażanie powietrza było popularne i przede wszystkim konieczne, tylko w szpitalach czy przychodniach. W tym celu były stosowane różne metody, z których najpopularniejsze, to zamgławiania i ozonowanie.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

nowoczesne urządzenie do ozonowania powietrzaMiejsca, w których jest wysokie ryzyko zakażenia się bakteriami czy wirusami, muszą być regularnie odkażane. Kiedyś takimi miejscami były głównie placówki szpitalne, a dziś może to być każde miejsce, gdzie przebywają ludzie. Coraz częściej takie zabiegi są prowadzone w przedszkolach, placówkach szkolnych czy urzędach. Do tego celu najlepiej się sprawdzi nowoczesne urządzenie do ozonowania powietrza, które w zależności od modelu, może odkazić nawet stumetrowe pomieszczenie. W sprzedaży znaleźć można generatory ozonu do powietrza, żywności, klimatyzacji samochodowej czy też przemysłowe modele. Przeważnie standardowe modele zapewniają wysoką wydajność na powierzchni do około trzydziestu metrów kwadratowych, natomiast przemysłowe ozonatory są w stanie pracować na znacznie większej powierzchni. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że ozon jest gazem naturalnie występującym, zatem do dezynfekcji nie stosuje się żadnych środków chemicznych. Jest to znacznie lepsza metoda niż zamgławianie, gdyż nie jest rozprowadzana w pomieszczeniu para, a jedynie gaz, który szybko się ulatnia. W trakcie ozonowania, trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa, które mówią, że nie wolno przebywać w pomieszczeniu w trakcie pracy generatora ozonu.

Ozonatory do powietrza kupimy już za niecałe czterysta złotych, ale są też znacznie droższe. Nie mniej jednak przy ich wyborze najlepiej się kierować parametrami technicznymi i ilością generowanego ozonu, gdyż ode tego zależy ich wydajność i skuteczność działania.