Gdzie kupić tani rower?

Rowery górskie to najpopularniejszy rodzaj jednośladów. Jest tak ze względu na ich multifunkcyjność. Nadają się zarówno do ciężkiej jazdy w terenie, jak i do rekreacyjnych miejskich przejażdżek. Kolejnymi ich atutami są niska cena i powszechność.

Tani rower górski

tanie rowery górskieMarketingowa reguła mówi nam, że jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na zakup, jest cena. Ta zasada ma oczywiście swoje potwierdzenie w praktyce. Nie inaczej jest w przypadku rowerów górskich. Z reguły decydujemy się na tańsze modele, gdyż większość podanych parametrów technicznych nic nam nie mówi. Tanie rowery górskie najczęściej pochodzą od polskich producentów. Ich cena jednak nie oznacza, ze są gorsze. Wręcz przeciwnie. Niska cena polskich rowerów górskich bierze się z tego, iż do ceny nie wlicza się ceł, podatków i innych opłat, rzutujących na cenę ostateczną. Polskie rowery górskie, nie różnią się niczym od swoich zagranicznych konkurentów. Komponenty, z jakich są zrobione są najlepszej jakości, a projektowaniem zajmują się najlepsi fachowcy z branży. Dlatego wybór roweru górskiego od polskiego producenta nie powinien nam przeszkadzać. Dostajemy przecież produkt tej samej lub często lepszej jakości w niższej cenie. Najważniejsze w rowerze górskim są trzy elementy: rama wykonana z lekkiego aluminium, dobry osprzęt i markowe hamulce, najlepiej tarczowe. Jeżeli znajdziemy rower górski od polskiego producenta, który te trzy elementy łączy w jednym – bądźmy pewni, że decyzja o zakupie jest właściwa. 

Rowery górskie są najczęściej kupowanymi rowerami. Nie tylko w Polsce, lecz pod każdą szerokością geograficzną. Ich popularność wymusza dużą konkurencję, dlatego ceny rodzimych producentów muszą być niższe od tych, które serwują nam zagraniczni potentaci.