Gdzie i jak zamówić medale od producenta?

Organizator imprezy sportowej musi zastanowić się nad sposobem nagrodzenia uczestników, którzy biorą w niej czynny udział. Dobrym pomysłem będzie medal, szczególnie jeśli chodzi o sport indywidualny, taki jak np. biegi długodystansowe. Jednak nie każdy wie, gdzie zamówić wygrawerowany medal oraz ile to kosztuje. Oto kilka porad, dotyczących takich medali.

Zamówienie medali u producenta

producent medali na zamówienieDwa tygodnie przed wydarzeniem sportowym musisz znaleźć kontakt do producenta. Najłatwiej będzie, jeśli Twój producent medali na zamówienie oferuje swoje usługi przez internet. Możesz u niego zamówić komplet medali, zaczynając od brązowego, a kończąc na złotym. W formularzu musisz podać kilka informacji. Po pierwsze chodzi o dane kontaktowe oraz adres i preferowany czas przesyłki. Drugą sprawą jest materiał, z którego wykona się medale. Biorąc za przykład medal złoty, powinieneś podać próbę, z jakiej ma być zrobiony. Im więcej złota, tym jego wartość jest większa, dlatego medale o najwyższej próbie zamawiaj wtedy, gdy wydarzenie ma dużo uczestników. Powinieneś podać również dyscyplinę sportową, a producent podeśle Ci kilka wzorów. Jeśli chcesz, możesz podać własny projekt, jednak wtedy cena nieznacznie wzrośnie. Zostaniesz zapytany o szczegóły, jaki mają być widoczne na odznaczeniu. Polecam Ci, aby nie było ich zbyt dużo. Medal ma być przede wszystkim czytelny i wskazywać miejsce na podium, które zawodnik uzyskał.

Zamówienie medali to kwestia dwudziestu minut. Napisałem o tym, abyś zrobił to dwa tygodnie przed czasem, ponieważ zwykle przygotowanie takich odznaczeń trwa od czterech, do sześciu dni roboczych. Ważne jest, aby były przygotowane przed terminem wydarzenia. Mając margines czasowy, będziesz spokojniejszy o nagrody dla uczestników.