Fala eksplozji – fotowoltaika

Ostatnio w miejscowości, w której mieszkam miała miejsce jakaś fala eksplozji. Myślę, że to dobre określenie i można to, co się stało nazwać właśnie takim określeniem. Szczerze mówiąc nadal nie mogę w to uwierzyć, podobnie jak większość mieszkańców mojej miejscowości.

Specjalizuję się w fotowoltaice

fotowoltaikaTo zdarzenie, o którym mówię miało miejsce około miesiąc temu. Można powiedzieć, że jedna po drugiej wybuchły dwie znajdujące się w mojej miejscowości elektrownie. Jedna, to elektrownia fotowoltaiczna, która była najnowocześniejszą elektrownią w Polsce, były tam zastosowane najnowocześniejsze na świecie technologie wśród elektrowni. Druga ze wspomnianych elektrowni, to elektrownia słoneczna, która w gruncie rzeczy była normalną, jedną z wielu elektrowni. W sumie każdemu wydawało się to podejrzane, bo z logicznego punktu widzenia, mało prawdopodobne jest przecież, żeby w tym samym czasie jedna po drugiej wybuchły dwie elektrownie i to znajdujące się w tej samej miejscowości. Każdy uważał i w zasadzie nadal uważał, że było to zaplanowane i ktoś zrobił to celowo. Wiadomo, zostały wezwane służby, które miały się właśnie tym zając. Zajęły się oczywiście, ale okazało się, z tego co oni opisali, że awaria była w „matczynej” elektrowni, która spowodowała właśnie wybuch w obu podpiętych do nich elektrowniach. W sumie jest to dziwne, ale nie mnie jednak jest to oceniać. Najgorsze jest jednak to, że elektrownie obie zapowiedziały, że nie będą kontynuowały działania tutaj, bo szkody są zbyt duże, a wszystkiego niestety ubezpieczenie nie pokryje. Bardzo szkoda, że to zamykają, ponieważ przez to wiele ludzi straci pracę. Ja również miałem okazję czasami tam pracować, ponieważ dziedziną, w której się specjalizuję jest bezkonkurencyjna fotowoltaika i czasami te elektrownie potrzebowały kogoś, kto zamontuje tam ogniwa fotowoltaiczne. Pracowałem tam tylko dorywczo, ponieważ posiadam własną firmę i nie miałem czasu, ani potrzeby żeby właśnie tam pracować.

Jednakże pomimo tego, że ja sam nie ucierpię na tym, że zamykają definitywnie obie elektrownie, to jednak bardzo mi szkoda tych ludzi, a było ich bardzo dużo, którzy nagle zostali bez źródła utrzymania, bez pieniędzy na życie. Mam nadzieję jednak, że oni wszyscy znajdą sobie dobrą pracę i jeszcze im się życie dobrze ułoży.