Eleganckie haftowane firany

Nowoczesne pomieszczenia wymagają ekstrawaganckich dodatków i eleganckiej oprawy okien. Tylko zbiór wszystkich szczegółów, będzie tworzył harmonijną całość. Firany i zasłony muszą pasować do klimatu w jakim jest urządzony pokój dlatego ich długość, fason i model watro dobrze przemyśleć.

Elegancka, haftowana firana w salonie

eleganckie firanki haftowaneDuże okna na szerokości całej ściany, wymagają firan do samej ziemi i najlepiej aby się składały z dwóch części łączonych na środku okna. Jeżeli lubimy zachować intymność i prywatność dla siebie, to konieczne będzie też założenie zasłon tej samej długości w ciemnym kolorze, który nie przepuści światła. Cieszące się największym powodzeniem są eleganckie firanki haftowane, które są klasą samą w sobie. Najdroższe są te ręcznie wykonywane, bo to prawdziwe dzieło sztuki, nad którym autor często spędza wiele godzin. Na rynku dostaniemy też ich tańsze wersje wykonane maszynowo, ale to już nie ta sama jakość. Haftowana firana na zamówienie może kosztować nawet tysiąc złotych, jednak nie brakuje chętnych na takie dzieło. Firany są najczęściej szyte z tiuli, lnu, bawełny, lub woalu. Każdy materiał się różni sposobem układania po zawieszeniu, oraz jakością. Jeżeli chcemy wpuścić do pomieszczenia dużo światła to lepiej wybrać gładkie, tiulowe firany, które są cienkie i mają dość rzadki splot, przez co nie zaciemniają pomieszczenia. Ale też takie firany nie zatrzymają przed wejściem do środka nieproszonych owadów, które tylko czekają na moment otwarcia okna.

Dobrze dobrana firana jest elementem dekoracyjnym wnętrza i dodaje mu wyjątkowego uroku. Haftowana na pewno zwróci uwagę gości, swoim nietuzinkowym wykonaniem. Gładka, natomiast będzie uzupełnieniem eleganckiego wystroju pomieszczenia, które nie potrzebuje już specjalnej oprawy.