Zwyczajne pomalowane ściany nie są zbyt atrakcyjne. Gładka powierzchnia stanowi raczej tło dla całego pomieszczenia niż jakąś odrębną całość. Tapety za to są mało praktyczne, bo gorzej się je kładzie, a przy ich wymianie również jest problem ze szlifowaniem kleju i zdzieraniem ich. Czy jest jakaś alternatywa dla farby i tapety?

Tynk Trawertyn w różnych kolorach

elegancki tynk trawertynCiekawym rozwiązaniem może być elegancki tynk trawertyn. Jest to tynk to stosowania wewnątrz budynków. Jest on dostępny w formie sypkiej i rozrabia się go z wodą. Można nakładać go w różny sposób, dzięki czemu uzyskamy różne wzory. Najpopularniejsze jest nakładanie ich pacą, bo jest ona wygodna. Jednak po nałożeniu tynku możemy także stosować inne narzędzia, niekoniecznie typowo budowlane. W internecie możemy natknąć się na różne filmiki i zdjęcia pokazujące jak zrobić ciekawe wzory na ścianie przy pomocy gąbki kąpielowej, grzebienia, czy grabi. Dzięki nim pojawią się na ścianie zawijasy, zygzaki czy wgłębienia. Warto zaznaczyć, że taki tynk można zabarwiać na różne kolory. Jego struktura sprawia, że kolor może być jednorodny i gładko nałożony, czy też stopniowany, gradacyjny. Kolor można zastosować w samych zagłębieniach, czy na wystających elementach. Wtedy efekt będzie bardzo oryginalny, a tynk będzie wydawał się bardziej przestrzenny. Tynk trawertyn bez problemu powinniśmy kupić w sklepie budowlanym. Jedna paczka z pewnością starczy na długo, szczególnie że tynki dekoracyjne najczęściej znajdują się na jednej ścianie.

Taki elegancki tynk na pewno jest dobry jeśli chcemy wykonać szybkie remonty, unowocześnić nasze wnętrze, nadać mu nowego charakteru. Jego wykonanie jest bardzo proste, zatem każdy sobie z nim poradzi bez problemów. A kształty jakie przybierze zależą od naszej wyobraźni.