Efekty stosowania glinki białej

O białej glince słyszał z pewnością każdy z nas. Jej wszechstronne zastosowanie sprawia, że jest produktem cieszącym się stałym zainteresowaniem. Poza właściwościami kosmetycznymi możemy stosować ją również wewnętrznie, na przykład w celu detoksykacji organizmu czy w przypadku likwidacji zaparć, biegunek i zatruć pokarmowych. 

Zastosowanie białej glinki w pielęgnacji 

glinka białaNajbardziej powszechne zastosowanie glinka biała znajduje w świecie kosmetyków. Wykorzystywana jest  w produkcji kremów jako jeden z jej składników czy pudrów. Wielu jednak korzysta z glinki zakupionej jako bardzo drobny proszek. Najbardziej znanym sposobem wykorzystania tego produktu jest maseczka. Mieszamy wówczas glinkę z wodą, w celu uzyskania gęstej papki, a następnie nakładamy ją na oczyszczoną twarz. Warto pamiętać, że przy mieszaniu glinki powinniśmy unikać stosowania metalowych materiałów, takich jak metalowa miska czy łyżeczka. Najlepiej w takim przypadku sprawdzi się szkło lub plastik. Nałożona na twarz maseczka nie może zaschnąć, gdyż może spowodować podrażnienia, warto więc co jakiś czas spryskiwać twarz wodą. Maseczkę z glinki białej trzymamy na twarzy najlepiej około 20 minut. Glinka biała polecana jest do skóry przetłuszczającej się oraz skłonnej do wyprysków. Taka maseczka na bazie wody i glinki sprawdzi się również świetnie na skórze głowy. Jeśli mamy problem z szybko przetłuszczającą się skórą, cotygodniowa maseczka powinna przynieść efekty już po miesiącu regularnego stosowania. 

Zastosowanie naturalnych produktów zyskuje coraz większe uznanie. Szczególnie różnego rodzaju glinki sprawdzają się świetnie w pielęgnacji. Regularnie stosowanie na skórę sprawia, że staje się ona jędrna i wygładzona, ponadto usuwa martwe komórki naskórka. Przed zakupem glinki warto sprawdzić czy do produktu nie zostały dodane substancje zapachowe, które obniżają jego działanie.