Ze wszystkim co człowiek wymyślił jest tak, że ludzkość stara się to ciągle udoskonalać. Nie jest tak, że jak już coś wymyślano to potrzeba została zaspokojona. Gdy wymyślono samochód, następny był szybszy. Gdy skonstruowano aparat, następny robił ładniejsze zdjęcia. Identyczna sytuacja była z drukiem.

UV – najnowsza technika drukowania

drukowanie uv gdyniaLudziom nie wystarcza drukowanie; ciągle wymyślamy coraz to nowsze, lepsze jego techniki. Po to, by było lepiej, trwalej, taniej. Najnowszą metodą drukowania jest, robienie tego metodą naświetlania ultrafioletem. Technika bardzo podobna do atramentowej z tym, że różnica polega na zamianie atramentu w tusz polimerowy, który zostaje potraktowany światłem UV. Czemu drukowanie UV jest lepsze od innych metod? Przede wszystkim, dzięki swoim właściwościom druk może być stosowany na różnorakich powierzchniach, a nawet metodą warstwową może być stworzony nadruk uv dla niewidomych. Gdy wyszukamy w sieci drukowanie uv gdynia, zapewne w ofercie znajdziemy przeróżne możliwości. Wielko- i małoformatowe: druk UV na folii, papierze, siatkach i tkaninach. Możliwości jest naprawdę wiele, a nie ogranicza ich nawet miejsce, gdzie nadruk ma być wykorzystywany. Jest odporny na warunki atmosferyczne, więc spokojnie może być stosowany na szyldach zewnętrznych i gdyńskich bilbordach. Proces drukowania jest bezzapachowy, co powoduje, że możemy drukować w normalnych warunkach, a nie specjalnie do tego przygotowanych. Oczywiście z wiernym odwzorowaniem kolorów.

To wszystko sprawia, że druk UV ma szanse na wyparcie starych metod. Czas pokaże, czy będą szły ze sobą równolegle czy nowa technologia wyprze starą. Tym wszystkim będą rządzić klienci – nie tylko z Gdyni, którzy składają zamówienia. To oni mają wpływ na to, co dalej jest opłacalne. Oni, albo my, bo każdy z nas posiada coś z nadrukiem.