Do czego wykorzystuje się kartony fasonowe ?

Aż trudno sobie wyobrazić jak wiele produktów w obecnych czasach produkuje się z papieru. Niemniej jednak można uświadomić sobie, jak ważnym wydarzeniem było dla ludzkości odkrycie papieru.

Gdzie można kupić grube kartony fasonowe ?

grube kartony fasonoweNa początku warto w ogóle wyjaśnić czym są kartony fasonowe. Otóż różnią się one tylko nieznacznie od klasycznych kartonów – posiadają zamknięcie wielokrotnego użytku, czyli można je otwierać i zamykać dowolną liczbę razy i nie trzeba do tego używać taśmy. Z tego właśnie powodu mają one ogromną przewagę nad tymi klasycznymi – zamykanymi tylko i wyłącznie przy użyciu taśmy klejącej. Są one bardzo praktyczne, funkcjonalne i co ważne mają ciekawy i nowoczesny design. Jeśli chodzi o kwestię ich dostępności i możliwości zakupu, to nie ma z tym najmniejszych problemów. Oferuje jak praktycznie każdy sklep papierniczy, market budowlany i oczywiście wszechobecny Internet. Cena to zazwyczaj kilka złotych. Warto wybrać je również w celach ozdobnych. Spakowane do niech rzeczy znacznie lepiej wyglądają na meblach, aniżeli zwykłe tekturowe kartony, często pochodzące z pozostałości zakupowych. Dostępne są one w najróżniejszych rozmiarach i kolorach. Pakować do nich można praktycznie wszystko. Mają jeszcze jedną ogromną zaletę, można je w każdej chwili składać i rozkładać. Wiadomo, że z czasem się zużyją, lecz swoją funkcję spełniać będą bardzo długo. W przypadku kartonów szarych i białych można je bezproblemowo pomalować na dowolny kolor.

Kartony fasonowe stale zyskują na popularności wśród konsumentów. Wykorzystywane są nawet w celach ozdobnych. Ich zastosowanie w mieszkaniu świadczyć może o nowoczesnych poglądach gospodarza na design mieszkania. Cena nie odstrasza, więc dominują one całkowicie na rynku kartonów.