Czym są membrany TPO?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na wybudowanie wlanie domu niż zamieszkanie w mieszkaniach ulokowanych w wielorodzinnych blokach lub wieżowcach. Podczas ich budowy wykorzystywane są coraz nowsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania dzięki którym gotowy dom będzie mógł dłużej funkcjonować bez jakichkolwiek remontów.

Podstawowe cechy membrany TPO

membrana tpoMateriałem jakim jest membrana TPO są zmodyfikowanym termoplastycznym materiałem wytworzone z poliolefinu. Są obecnie jednym z najnowocześniejszych oraz ekologicznych rozwiązań stosowanych podczas hydroizolacji płaskich dachów. Zastosowano w niej innowacyjne rozwiązanie jakim jest pokrycie jej specjalnym oraz unikatowym odcieniem bieli Smart white, który jest w stanie zmaksymalizować odbijanie światłą słonecznego. Dzięki czemu temperatura dachu, który został pokryty w taki sposób jest nawet o pięćdziesiąt procent niższa niż dachy pokrywane w tradycyjny sposób. Obniżenie temperatury do takich poziomów pozwala na regulowanie oraz utrzymanie temperatury wewnątrz budynku. Do podstawowych zalet membrany TPO możemy zaliczyć. Wysoką odporność na rozciąganie oraz uszkodzenia mechaniczne. Bardzo dużą wytrzymałość na działanie wszelkich czynników atmosferycznych oraz niewrażliwość na działanie niskich oraz wysokich temperatur. Dodatkowo należy wspomnieć iż budynek posiadający takie pokrycie dachowe jest świetnie zaizolowany. Wszystkie produkowane tego typu membrany muszą posiadać specjalne symbole poświadczające, że są produktem ekologicznym i w żaden sposób nie są w stanie zagrozić środowisku naturalnemu. 

Coraz więcej ludzi jest świadomych ekologicznie i stara się żyć w taki sposób aby jak najmniej szkodzić środowisku. Dlatego decydują się na budowę domów z płaskimi dachami na których można zastosować technologię membran TPO. Według wielu specjalistów izolowanie dachów w taki sposób będzie coraz bardziej popularne.