Czy w Katowicach są dostępne usługi dezynfekcyjne?

Powierzchnia, która uległa z jakichś przyczyn skażeniu lub zanieczyszczeniu, powinna być jak najszybciej poddana dezynfekcji. Tylko ta metoda gwarantuje całkowite pozbycie się szkodliwych mikroorganizmów i drobnoustrojów chorobotwórczych.

Katowickie usługi dezynfekcyjne

Dezynfekcja w KatowicachŚląskie firmy świadczące usługi dezynfekcyjne, wychodzą naprzeciw swoim klientom oraz ich potrzebom. Oferują kompleksowe usługi, w skład których wchodzi korzystanie z nowoczesnych technologii. Używanie najnowszych urządzeń i substancji, gwarantuje jeszcze większą efektywność usług, a także nie wymaga opuszczania dezynfekowanych pomieszczeń na dłużej niż kilka godzin. Dezynfekcja w Katowicach jest bardzo popularną usługą. Firmy są bardzo często wzywane do odkażania szpitalnych sal, toalet miejskich  oraz lokali gastronomicznych. Również wszędzie tam, gdzie warunki sanitarne mają kluczowe znaczenie. W odkażaniu powierzchni korzysta się również z nowoczesnych urządzeń, które działają niemal bezgłośnie, ale niezwykle skutecznie. Mowa tu głównie o lampie emitującej promieniowanie ultrafioletowe o ściśle określonej długości wiązki. Taka lampa zabija wszelkie mikroorganizmy jak grzyby, pleśnie, wirusy, bakterie etc. Kolejnym, bardzo ciekawym sposobem na dezynfekcję powierzchni jest ozonowanie. Wykorzystuje się tu urządzenie wytwarzające ozon, czyli ozonator. Gaz ten eliminuje wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze, a także pleśnie grzyby oraz owady i stawonogi, które czasem mogą być źródłem zakażenia pożywienia w naszym domostwie.

Dezynfekcja powierzchni jest w realiach miejskich potrzebna codziennie. Firmy dezynsekcyjne zajmują się również prozaicznymi sytuacjami jak neutralizacja rtęci, która rozlała się po rozbiciu termometru. Jednak główna część działalności takich firm, sprowadza się do poważniejszych interwencji.