Od zawsze fascynowały mnie różnego rodzaju kosmetyki oraz ciągłe poprawianie swojej urody. Moim zdaniem kobieta zadbana, to kobieta pewna siebie. Dlatego właśnie zdecydowałam się na udział w profesjonalnym kursie kosmetycznym, dzięki któremu mogłam dowiedzieć się jak wykonywać określone zabiegi w zaciszu własnego domu oraz jak samodzielnie wykonać profesjonalny makijaż.

Kursy kosmetyczne nie tylko dla profesjonalistów

kurs kosmetycznyZdecydowałam się na kurs kosmetyczny, który nie był dedykowany tylko i wyłącznie dla specjalistów. Kosmetyczki posiadały już określoną bazę wiedzy, którą ja dopiero musiałam nabyć w związku z czym obawiałam się zbyt wysokiego poziomu na kursach skierowanych właśnie do profesjonalistów. Przede wszystkim na kursie uczyliśmy się określić typ urody oraz dobrać do niego odpowiednie kolory, które będą zastosowane na przykład przy makijażu oczu, czy też ust. Gdy już nauczyliśmy się wykonywać makijaż idealny, zaczęliśmy zdobywać wiedzę na temat określonych zabiegów. Byłam bardzo zdziwiona, że w kursie tym uczestniczyły również osoby, które pracowały, bądź dopiero planowały rozpocząć pracę w profesjonalnych salonach. Jak się okazało kurs kończył się egzaminem oraz wydaniem odpowiedniego certyfikatu, dzięki któremu oficjalnie stałyśmy się profesjonalnymi kosmetyczkami. Faktycznie, dzięki temu kursowi moja wiedza na tematy kosmetyczne stała się rozległa oraz fantastycznie udokumentowana.

Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć tak wspaniały kurs kosmetyczny. Przede wszystkim cieszę się, że kurs ten nie był skierowany tylko i wyłącznie dla profesjonalistów oraz, że uczyliśmy się wszystkiego od podstaw. Teraz jestem w stanie samodzielnie wykonać większość profesjonalnych zabiegów w zaciszu własnego domu, co jest wspaniałe.