Dzisiejsze technologie dają nam wiele możliwości utylizacji odpadków poprzemysłowych. Można również odnieść wrażenie, że prawo międzynarodowe zobowiązuje przedsiębiorców do dbania o wspólne dobro, którym jest naturalne środowisko. Jeśli przyjrzymy się bliżej zjawisku, jakim jest przemysł i produkcja, to zobaczymy, że nie wygląda to tak dobrze jak zapewne może wyglądać.

Mieszalniki przemysłowe a konfitury

dżemyW pewnych sprawach warto być sceptykami. Nie możemy wiedzieć co tak naprawdę skrywają zbiorniki magazynowe, tak skrzętnie chronione na terenach fabryk. Czy przechowywane są w nich materiały zapasowe czy może jednak odpadki, które nie zostały wykorzystane przez różnego rodzaju reaktory chemiczne używane w zakładach przemysłowych? Z jednej strony władze sugerują nam aby nie popadać w paranoję i zapewniają o tym, że wszystko mają pod kontrolą, a z drugiej strony jesteśmy podżegani, przez różne stowarzyszenia, do głębszego zainteresowania się tym, co dzieje się wokół nas. Trudno jest uniknąć wrażenia, że wyjeżdżając na wieś, bądź po prostu poza obszary przemysłowe, oddychamy powietrzem totalnie innym niż to, które oferuje nam miasto. Powodem tego są spaliny i zanieczyszczenia, które emitowane są do atmosfery przez silniki spalinowe, spawanie tytanu lub innych materiałów, fabryki i wiele, wiele innych źródeł niekorzystnych gazów, pyłów czy oparów. Kolejną zastanawiająca nas sprawą powinno być to, jak użytkowanie sprzętu przemysłowego, wpływa na przetwarzaną dla nas żywność. Fabryki, w których jest ona produkowana, powinny przestrzegać pewnych norm, które decydują o sterylności i jakości spożywanego przez nas jedzenia. Jak często czyści się kompleksowo wszystko, co ma styczność z produktami spożywczymi w fazie produkcji?

Czy mieszalniki przemysłowe, które dzielnie mieszają nasze konfitury (domowe, przyrządzane przez babunię) są odpowiednio konserwowane? Ale czy konserwacja oraz jej produkty naruszają równowagę środowiska? Zostaje nam tylko ufać, że to wszystko faktycznie przebiega tak, jak opisuje nam rząd.

Więcej o mieszalnikach przemysłowych można znaleźć na: http://www.apakor.eu