Bezpieczeństwo na drodze

Uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści czy kierowcy, zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Biorąc pod uwagę liczbę wypadków drogowych jeszcze bardziej powinniśmy skupić się na możliwościach ograniczenia liczby wypadków i innych zdarzeń drogowych.

Jak odpowiednio zabezpieczyć drogę i chodnik?

barierka drogowaW ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o wypadkach drogowych. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, na przykład jazda pod wpływem alkoholu lub używanie telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia samochodu. Jednak pewne znaczenie ma również odpowiednio zabezpieczona droga. Jeśli chcemy zredukować ilość wypadków drogowych warto zadbać o zabezpieczenie niebezpiecznych dróg oraz chodników. Jedną z rzeczy, które mogą w tym pomóc jest barierka drogowa. Jeśli droga jest wąska, a zaraz obok położony jest malutki chodnik, warto postawić na tym odcinku barierki, które zabezpieczą pieszych jak i kierowców przed wypadkiem. Jeśli obok chodnika jest głęboki rów niezbędne jest w tym miejscu również postawić taką barierkę. Będzie to zabezpieczać również dzieci przed upadkiem. Istnieje wiele innych przypadków, w których takie barierki powinny zostać wykorzystane. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak duże ma znaczenie taka barierka. Zimą drogi jak i chodniki są śliskie. Zdarzają się sytuacje, w których pieszy może się pośliznąć. Wtedy właśnie przed upadkiem i krzywdą ochroni go barierka, za którą złapie się w trakcie upadku. Jeśli koła samochodu stracą przyczepność, samochód w najgorszym wypadku uderzy o barierkę, nie robiąc nikomu krzywdy. 

Przed okresem zimowym warto zastanowić się co zrobić, żeby zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Warto sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu oraz zaopatrzyć je w dobre opony zimowe. To powinno choć trochę zapobiec wypadkom na drodze.