Becik dla niemowlęcia

Kiedy zostałam mamą, ogarnęła mnie wielka euforia, ale także strach, czy podołam nowym obowiązkom. Chyba każda kobieta przez to przechodzi i wie, o czym mowa. Pierwsze miesiące z dzieckiem często nie są proste. To czas próbowania nowych rzeczy i uczenia się nowej roli. Warto wiedzieć, jakie akcesoria  ułatwiają zajmowanie się nowym członkiem rodziny. Część z nich powinna znaleźć się w każdej wyprawce.

Niemowlę w beciku

beciki dla niemowlątSą takie akcesoria dla małych dzieci, które znacznie ułatwiają opiekę nad małą istotką. Wiadomo, że niemowlę najlepiej trzymać w czymś sztywnym, co umożliwi łatwe podnoszenie i przenoszenie dziecka – bez obaw o nieszczęśliwy wypadek. Dobrze w tej roli sprawdzają się beciki dla niemowląt. To po prostu materiał w kształcie kwadratu, wypełniony miękką włókniną. są też wersje „dla początkujących” ze sztywnym wypełnieniem – niezastąpione przez pierwszy miesiąc z niemowlęciem. Tak owinięte dziecko można z łatwością chwycić. Początki opieki nad dzieckiem często nie są proste. Mamy boją się, że źle chwycą dziecko albo niechcący zrobią mu krzywdę. Takie obawy są zwykle nieuzasadnione, jednak mijają wraz z umieszczeniem dziecka w becik. Ciasne owinięcie sprawia, że maluch czuje się bezpiecznie – i mama chyba też. Beciki niemowlęce występują w wielu kolorach i wzorach. Zarówno wielbicielki stonowanych, jak i nieco bardziej intensywnych kolorów, z pewnością wybiorą coś dla siebie. Subtelne pastele, modne odcienie różu i mięty, nadruk z misiem czy postaciami ze znanych bajek – jest w czym wybierać. 

Wystarczy wybrać się do najbliższego sklepu z akcesoriami dla dzieci. Najlepiej jeszcze w ciąży zaopatrzyć się w dwa modele na zmianę. Wtedy spokojnie można oczekiwać na wielki dzień powitania maleństwa na świecie. Nowe obowiązki to nowe wyzwania. Z odpowiednimi akcesoriami wszystko jest łatwiejsze.